• Päris algusest...

  Välismaale õppima minek muutub eestlaste hulgas aasta-aastalt populaarsemaks. 2013. aasta infomessil Teeviit noorte seas korraldatud küsitlusest selgus, et tervelt 92% noortest on mõelnud välismaal õppimise peale. Ühtset uuringut välismaale suunduvate noorte kaardistamiseks on Eestis raske läbi viia ja siiani pole seda tehtud, kuid nt  Erasmus programmi kaudu käis 2003/2004 õppeaastal välismaal 305 tudengit, 2013/14 õppeaastal 716 tudengid õppimas ja 294 tudengit praktikal ning 2014/15 õppeaastal 646 tudengit õppimas ja 428 tudengit praktikal.

  Suurimateks probleemideks ja takistusteks peeti aga keelebarjääri ning hirmu iseseisva elu ees, ent nimetati ka rahamuret ja hirmu võõra kultuuri ees. Kõik need probleemid on ületatavad, kui välismaale minekuks tõsiselt valmistuda.

 • Väliskogemused- millised on võimalused?

  Kui otsid enda jaoks sobivat võimalust, et minna välismaale kogemusi hankima, siis saad kahtlemata väärtuslikku infot juba mujal õppinud inimestelt. Seepärast küsi nii oma koolist kui ka tutvusringkonnast välismaal õppimise kohta. Kui näed kuulutust, et kusagil korraldatakse välisriigis õppimist tutvustav infopäev, mine kindlasti kohale!

 • Video: Portugali vabatahtliku Joao elust Eestis

  Lühisaade Portugali vabatahtliku Joao tegemistest Eestis, kellest nüüdseks on saanud Eestis elav ja tegutsev noortekeskuse juhataja.
  Saate tegid: Piibe Pai, Taavi Immato, Maria Reinup ja Joosep Matjus

   

  Veel rohkem sellekohaseid videosid leiad Euroopa Noorte Telepurgist.

  Täida tööleht, mis aitab Sul leida Sinu väliskogemuse sihtriigi.