Milliseid raamatuid lugeda, et lisatarkust koguda?

Eduard ja Pihla hakkavad töövarjudeks / Saar, Tiina. 2012
Raamatus tehakse põhjalikumalt juttu 11 ametist. Pihla seiklused aitavad tekitada huvi täiskasvanute maailma tööde ja tegemiste vastu ning mõelda selle üle, kelleks suurena saada võiks.

Eduka lapsevanema saladused: püüdke aru saada, mida teie laps teile oma käitumisega tegelikult öelda tahab / Clifford-Poston, Andrea. 2003
Raamat aitab mõista, miks teie laps käitub nii, nagu ta käitub, ja valgustab tüüpilisi lapsepõlve- ja kooliprobleeme, sealhulgas õdede-vendade konkurents.

Kuidas toetada laste ja noorte enesehinnangut / Cacciatore, Raissa. 2010
Raamatust saab lugeda, millest enesehinnang koosneb ja kuidas saab kõige paremini last toetada.

Täiskasvanu ülesanded – 10 teesi lapse enesehinnangu toetamisel.
Kuula oma last: mida vanemad võivad lastelt õppida / Ferrucci, Piero. 2002
Selles raamatus püüab autor veenda vanemaid, et muutus, mida lapsed meie ellu toovad, on alati positiivne. Meie töö ei ole mitte ainult suur vaev, vaid pigem väärtuslik ja unustamatu vaimne seiklus.

Las ma olen laps / Saara, Kinnunen. 2008
Trükis on sõnavõtt lapse õiguste kaitseks. Raamatu sõnum on, et piisavalt hoolt ja armastust kogenud lapsest kasvab tugev täiskasvanu.

Sinu tark laps. Mida peab iga lapsevanem teadma lastekasvatusest ja suhetest lapsega 21. sajandil / Juul, Jesper. 2010
Ajad, kus lastekasvatuse eesmärk oli õpetada vastuvaidlematut sõnakuulamist ja vanemate võimule allumist, on möödas. Seetõttu ei saa me enam kasutada neid lastekasvatusmeetodeid, mille eesmärk oli kuulekuse kasvatamine.

Tark lapsevanem / Gordon, Thomas. 2010
Dr Thomas Gordoni lastevanematele mõeldud programm õpetab, kuidas lastega tulemuslikumalt suhelda, ning pakub sammsammulisi juhiseid, kuidas lahendada igapäevatülisid. Raamatu keskmes on kolm mõistet: aktiivne kuulamine, mina-sõnumid ja kaotajateta konflikti lahendamise meetod.

Teismeliste kasvatamine: 52 hiilgavat ideed vastutustundlikule lapsevanemale / Huggins-Cooper, Lynn. 2008.
Siin on 52 nõuannet, mille abil aidata teismelistel saada niisugusteks täiskasvanuteks, kelleks nad soovivad saada.

Ma pole hull, ma lihtsalt pole sina / Pearman, R. Roger. 2011
Autorid analüüsivad isiksusetüüpide käitumist erinevates keskkondades – tööl, isiklikes ja töösuhetes, lapsevanemana. Võrdlusest kooruvad välja olukorrad, kus erinevatel isiksusetüüpidel tekib rohkem probleeme või valesti mõistmist ning selle vastu pakutakse erinevaid lahendusi.

Rajaleidja, 2014