Kannapööretega karjäär tähendab, et inimene oma ala tegijana otsustab täiesti midagi uut tegema hakata. Kannapöörde teeb inimene oma karjääris siis, kui ta mingil alal tegutsedes tunneb, et on ennast ammendanud. Kuna huvi ja töörõõm pole enam sellised nagu varem, siis otsustab ta, et nüüd aitab! Ta näitab end hoopis teises valguses ja tõestab end hoopis teisel elualal, kui oleme harjunud teda nägema. Ta kas õpib täiesti uue eriala, hakkab vabakutseliseks, ettevõtjaks, füüsilisest isikust ettevõtjaks vms ning täidab sellega oma unistused. Kannapöördeid tegevaid inimesi juhib kirg, soov midagi ära teha ja väga hästi teha.


Mõnedel juhtudel saab selline karjäär alguse töökoha kaotusest. Siis otsustab inimene lõpuks hakata tegema midagi sellist, millest on ehk juba palju unistanud, kuid tal pole olnud piisavalt julgust ja pealehakkamist. Seega võib ka tööst ilma jäämine olla millegi väga toreda ja rahuldust pakkuva alguseks.

Need on lood sellest, kuidas raamatupidajast saab aednik, hambaarstist parukategija, diktorist linnapea, infotehnoloogia asjatundjast kirjanik või infojuhist kunstnik.

 

Rajaleidja, 2015